Tui T. Sutherland: Skrzydła Ognia (Ukryte królestwo; Mroczny sekret; Najjaśniejsza noc)
Kolejne trzy tomy autorstwa Tui T. Sutherland („Ukryte Królestwo”, „Mroczny Sekret” i „Najjaśniejsza Noc”) doprowadzają cykl Skrzydła Ognia do prowizorycznego finału. Cykl w oryginale ma dalsze części, które pewnie ukażą się po polsku.
Tui T. Sutherland: Zaginiona sukcesorka
„Zaginiona sukcesorka” to drugi tom serii „Skrzydła ognia” – kontynuacja tomu pierwszego „Smocze proroctwo”. Według Wielkiej Przepowiedni piątka smocząt wyklutych w odpowiednim czasie jest w stanie zakończyć wojnę nękającą smocze plemiona zamieszkujące Pyrrię.
Kenneth Grahame: O czym szumią wierzby
Książka Kennetha Grahame’a „O czym szumią wierzby” należy do klasyki angielskiej literatury. Po raz pierwszy ukazała się w roku 1908. Jest mi bardzo bliska, ponieważ czytałam ją w oryginale wiele razy w dzieciństwie.
Richard Adams: Wodnikowe Wzgórze
Tematem książki Richarda Adamsa „Wodnikowe Wzgórze” jest wędrówka grupy królików w poszukiwaniu nowego domu. Jej autor opowiadał córkom przygody królików i z tych historyjek powstała powieść.
Erin Hunter: Ucieczka w dzicz
Od dawien dawna zwierzętom przypisywano cechy i zachowania ludzi. Także w baśniach i powieściach często personifikuje się zwierzęta. Poszczególne zwierzęta kojarzą nam się też z różnymi cechami.
Tui T. Sutherland: Smocze proroctwo
Czemu często w książkach o smokach trwa wojna? Czemu tak często używa się archetypu prawie niemożliwej do wygrania walki ze złem? I czemu często, nie tylko w książkach o smokach, jest władca tyran lub ktoś kto pragnie władzy nad światem? Chociaż mam tylko jedenaście lat i książek przeczytałam niewiele, to zauważyłam, że te motywy występują w nich często.