Co w lesie miauczy?Tytuł
Ucieczka w dzicz
 
Autor
Erin Hunter

Tłumaczenie
Katarzyna Krawczyk

Wydawca
Nowa Baśń 2016

Cena wydawnictwa
cena 34,90
Co w lesie miauczy?
 

Od dawien dawna zwierzętom przypisywano cechy i zachowania ludzi. Także w baśniach i powieściach często personifikuje się zwierzęta. Poszczególne zwierzęta kojarzą nam się też z różnymi cechami.

Erin Hunter w  książce „Ucieczka w dzicz” opowiada o czterech kocich plemionach, rywalizujących o terytorium i zwierzynę łowną. Książka przedstawia dzieje kota domowego – Rdzawego, który z chęci przygód i niezależnego życia opuszcza swój dom u ludzi i dołącza do plemienia dzikich kotów z lasu. Mimo że niektóre koty drwią z niego mówiąc, że domowy kot nigdy nie dorówna urodzonemu w klanie, to po ukończeniu szkolenia jest tak zręczny jak inni wojownicy.

kot-na-recenzje

Książka jest ciekawa, ma wartką akcję i wciągającą fabułę. W książce autorka umieściła spis kotów żyjących w klanach i poza nimi, co pozwala szybko zorientować się,  kto jest kim. Bardzo dobrze opisane są zachowania kotów i same zwierzęta. Szkoda tylko, że nie ma ilustracji, a rozdziały nie są tytułowane. Jeśli ktoś lubi fantasy, nawet wyłącznie filmy i gry, zdecydowanie powinien sięgnąć po tę książkę.

Prześlij komentarzReklama

Senni zwyciezcy

Książka do kupienia w Stalker Books

planeta smierci cover

Książka do kupienia w Stalker Books

Człowiek idzie z dymem - Marek Oramus

Książka do kupienia w Stalker Books

COVER bogowie lema

Książka do kupienia w Stalker Books