Królicza odysejaTytuł
Wodnikowe Wzgórze
 
Autor
Richard Adams

Tłumaczenie
Krystyna Szerer

Wydawca
Wydawnictwo Literackie 2016

Królicza odyseja
 

Tematem książki Richarda Adamsa „Wodnikowe Wzgórze” jest wędrówka grupy królików w poszukiwaniu nowego domu. Jej autor opowiadał córkom przygody królików i z tych historyjek powstała powieść. Jeden z głównych bohaterów Piątek ma wizję dotyczącą zagłady rodzimej królikarni. Razem z Leszczynkiem, Czubakiem i paroma innymi opuszczają królikarnię Sandleford i wyruszają w nieznane. Po wielu perypetiach osiedlają się na Wodnikowym Wzgórzu, ale nie jest to bynajmniej koniec ich przygód. Chcąc zdobyć towarzyszki króliczego życia narażają się Generałowi Czyśćcowi, dowódcy zmilitaryzowanej królikarni Efrafy. Leszczynek proponuje zjednoczenie obu królikarni, ale Czyściec odmawia. W końcu dochodzi do wojny.

Jest to opowieść głównie o sprawowaniu władzy. Leszczynek jest władcą odpowiedzialnym, zdającym sobie sprawę, jak wiele od niego zależy. Czyściec głęboko wierzy w swoje idee i pragnie coraz więcej władzy, nie pełniąc służby z nią związanej. Jarząb, król Sandlefordu, dobrze spełnia swe obowiązki, lecz jest zbyt krótkowzroczny, przywiązany do rutyny i niezdolny do zmian. Nie umie też słuchać sygnałów płynących od podwładnych.

Ciekawe przygody, wartka akcja, zagadki i ich logiczne rozwiązania – to wszystko sprawia, że książkę chce się czytać. Jest trochę za dużo opisów, ale są naprawdę zajmujące. Książka w nietypowy sposób pokazuje życie zwierząt, ich problemy i niebezpieczeństwa, które na nie czyhają. Nowe wydanie jest opatrzone pięknymi ilustracjami. Polecam ją wszystkim miłośnikom przyrody i zwierząt.

Prześlij komentarzReklama

Senni zwyciezcy

Książka do kupienia w Stalker Books

planeta smierci cover

Książka do kupienia w Stalker Books

Człowiek idzie z dymem - Marek Oramus

Książka do kupienia w Stalker Books

COVER bogowie lema

Książka do kupienia w Stalker Books